Sık Sorulan Sorular

Sorularınız ve cevapları.

Sık Sorulanlar

Sık Sorulan Sorular

Web Sitesi Nedir?

Web sitesi sizin sanal ortamda (internette) kartvizitiniz yerine geçer. Web tasarımı ziyaretçiniz ile ilk randevudur. Ziyaretçiniz, potansiyel müşteriniz sizi web sitenizle tanır, web siteniz ile alışveriş yapmaya karar verir. Web sitenizin her köşesi sizin başarınız için önemli noktalar taşımaktadır.

Aldığım Hizmet Kim Tarafından Yapılıyor?

Astech bilişim serbest çalışan bir topluluk olduğundan dolayı seçtiğiniz hizmet için en uygun arkadaşımız size hizmet veriyor olacaktır.

Domain (Alan Adı) Nedir?

Sizin, yada sahip olduğunuz şirketin İnternetteki kimliğidir. İnternette yer almak için baş vurduğunuzda size bir İnternet protokol numarası verilir. Buna IP Adres (İnternet Protokol adres) denilmektedir. İnternetteki her bilgisayarın bir IP adresi vardır. Diğer bir bilgisayarla bağlantı kurabilmek için karşı bilgisayarın IP adresinin tanınmış olması gerekir.

Hosting (Barınma) Nedir?

Satın aldığınız alan adınıza ( domain ) hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir başka deyişle, insanlar sizin sitenizin adını browserinin adres çubuğuna yazdığı zaman hazırladığınız sayfaların görüntülenmesi için o sayfaların bir yerde yüklü olması gerekir. Günümüzde bir çok yerli ve yabancı firma hosting işlemi yapmakta ve sizlere aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer tahsis etmektedir. Bu yer tahsis işlemi (hosting) aylık yada yıllık olarak kira usulü ile yapılmaktadır.